Projekty eTwinning






Jak zachęcić uczniów do nauki angielskiego i nie tylko :) - Platforma  eTwinning

Nie od dziś wiadomo, że sposób w jaki nauczamy (lub powinniśmy nauczać) języka angielskiego czy innego języka obcego rozwija się w zastraszającym tempie. Ilość aplikacji, gier i zadań interaktywnych jest niezliczona. W dużej mierze jednak istnieją one w klasie. Większość uczniów nie użyje Duo Lingo w domu, jeśli nie zrozumie, że nauka angielskiego to gra warta świeczki. Jak więc uświadomić uczniom,  że "Z językami wszędzie jesteś jak w domu"?
Platforma eTwinning  - zapewne doskonale Wam znana :) . Ja sama ją odkryłam (wstyd się przyznać) dopiero kilka lat temu. eTwinning daje nam możliwość pozyskania partnerów do wymian Erasmus. Jednak nie każdy ma czas czy możliwości zrealizować taki projekt. Na szczęście, za pomocą tej platformy możesz również znaleźć partnerów do międzynarodowych projektów, które zrobisz nie opuszczając swojej szkoły. Jedyne co musisz zrobić to zarejestrować się i stworzyć projekt lub poszukać gotowego pomysłu i się do niego zapisać. Na początku zakładasz konto i szukasz swojej szkoły w bazie szkół. Jeżeli Twoja szkoła nie została jeszcze zarejestrowana w platformie, możesz to zrobić bez najmniejszego problemu. Po rejestracji, warto udać się do zakładki "eTwinning Live", gdzie znajdziesz "Fora partnerskie". Znajdziesz tam gotowe projekty, do których możesz spróbować się zapisać. W zakładce ""Projekty" możesz utworzyć własny projekt i poszukać chętne szkoły do jego realizacji. W minionym roku szkolnym moi uczniowie z klas II, IV i VI  pisali listy z uczniami z Turcji i Hiszpanii. Przedszkolaki natomiast wymienili się kartkami wielkanocnymi z dziećmi z Macedonii oraz Czech. Dwa lata temu moi siódmoklasiści brali udział w projekcie z Finlandią, którego celem było pisanie maili oraz wiadomości na portalach społecznościowych, a następnie stworzenie prezentacji na temat swojego nowego kolegi/koleżanki.
Nie dość, że dzieci używały angielskiego poza szkołą, to jeszcze sprawiało im to radość. Rodzice byli zadowoleni, szkoła zyskała nowych partnerów do innych projektów, a ja dodatkowe umiejętności i kolejny atut przy dyplomowaniu.
Dodatkowo eTwinning oferuje tygodniowe kursu online dla zarejestrowanych uczestników. Każdy kurs posiada szczegółowy opis i harmonogram. Zazwyczaj zawiera 4 aspekty/etapy z zadaniami do zrealizowania. Za każde zadanie otrzymasz punkty, dzięki którym pod koniec otrzymasz certyfikat i nowe umiejętności. Aby dołączyć do danego kursu lub też dostawać informacje na temat aktualnych kursów - dołącz do grupy na facebooku - eTwinning Polska. Szkolenia znajdziesz na stronie https://etwinning.pl/ - w prawym górnym roku w zakładce "szkolenia - kursy internetowe". Znajdziesz tam takie szkolenia jak np. Tydzień z kodami qr, albo Tydzień z mapą mentalną, itp. 
Zachęcam każdego nauczyciela do rejestracji: https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pokaz mody w szkole na przećwiczenie słownictwa

OK zeszyt w szkole podstawowej